Site logo

Mis on e-Kyla?

e-Kyla on internetipõhine andmete haldamise süsteem. Nii kohataotlejal kui üliõpilaselamu elanikul on võimalik igal ajal vaadata oma kohataotluse-, lepingu- ja isikuandmeid, samuti ka üüriarveid.

e-Kylas kohataotluse esitamisega luuakse Sulle kasutajakonto. Kasutajakontosse sisenemiseks vajalikud paroolid (kasutajatunnuse ja salasõna) edastab süsteem koos veebilingiga automaatselt Sinu esitatud e-posti aadressile.

Tutvu ka e-Kyla kasutusjuhendiga (PDF)

e-kyla login

Lepingu digitaalne allkirjastamine

Kui Sa soovid lepingu allkirjastada digitaalselt ID-kaardiga, anna meile oma soovist teada e-posti teel. Kui oleme Sinu soovi kätte saanud, saame hakata lepingut ette valmistama. Palume varuda kannatust, sest lepingute pikendamise periood on väga töine ning lepingute ettevalmistamine võib võtta tavapäraselt kauem aega. Kui Sinu leping on e-Kylas allkirjastamiseks valmis, saadetakse Sinu e-postile analoogne automaatkiri:

„Teie leping nr 29537 on e-Kyla keskkonnas digiallkirjastamiseks valmis. Palun allkirjastage leping hiljemalt 28.05.2019.“

Digitaalselt allkirjastamiseks pead sa e-Kyla kontosse logima oma ID-kaardiga. Enne seda veendu, et oled arvutisse paigaldanud ID-tarkvara ning see on ka vajadusel uuendatud. ID-tarkvara saad arvutisse laadida aadressilt www.id.ee. Samuti kontrolli kas Sinu veebilehitsejal (chrome, firefox) on lubatud digiallkirjastamine.

Süsteemi sisenemiseks sisesta oma ID–kaart ID–kaardilugejasse. Veendu, et oled teinud „kinnitan“ kasti märgistuse, vastasel juhul ei luba süsteem sisse logida. Seejärel vajuta ID-kaardi nupu peale ning sisesta parool 1.

Login

Kui oled süsteemi sisse loginud, vali vasakust menüüribast Lepingud. Seejärel avaneb sulle Sinu kehtiva lepingu ID number. Numbrile vajutades avaneb lepingu vaade. Juhuks kui soovid e-Kyla kohta rohkem teada, oleme koostanud e-Kyla juhendi.

Leping


Lepingu vaates leiad lehekülje alumises osas lahtri „Lepinguga seotud failid“. Seal näed ka DigiDoc failiümbrikut, mille pead allkirjastama. „Faili sisutüüp ja digiallkirjad“ lahtris näed ka Üliõpilasküla töötaja nime, kes Sinu lepingu allkirjastas ning „Allkirjastamise tähtaeg/allkirjastatud“ lahtris näed kuupäeva, mis päevaks pead hiljemalt oma allkirja lisama. Allkirjastamiseks pead vajutama nuppu „Lisa digiallkiri“ ning sisestama parool 2.  

allkirjastamine

Kui oled oma allkirja lisanud, siis saad seda kontrollida „Faili sisutüüp ja digiallkirjad“ lahtris. Kui Sinu allkirjastamine õnnestus, siis lisandub lahtrisse ka Sinu nimi lisaks Üliõpilasküla töötaja nimele. Samuti lisandub „Allkirjastamise tähtaeg/allkirjastatud“  lahtrisse allkirjastamise kuupäev. Kui soovid allkirjastatud faile vaadata, saad seda teha vajutades „Faili nimi“ lahtris olevale koodile. Seejärel avaneb Sulle digiDoc ümbrik, kus asuvad allkirjastatud failid. 

Allkirjastatud

Ununenud parool

Kui Sa ei mäleta enam oma e-Kyla kasutajakonto parooli, saad seda uuendada e-Kyla süsteemis kasutades võimalust „Unustasite parooli?“. Sisestatud e-posti aadressile saadetakse uus parool.

Kui tekib arusaamatusi või süsteemitõrkeid, pöördu julgesti Üliõpilasküla poole. Samuti võta meiega ühendust kui olemasolevate paroolidega ei õnnestu süsteemi siseneda.

Süsteemi saad siseneda ka ID-kaardiga. 

Kuidas vaadata e-Kylas arveid?

Nii tagatisraha arvet kui üüriarveid saad e-Kyla süsteemis vaadata valides kasutajakonto menüüst Üürniku arved. Klikkides Arve ID-l avaneb Arve info, kus on näha tasumisele kuuluv summa, vajalikud kontonumbrid, Sinu viitenumber ning arve tasumise kuupäev. Nupu Trüki/Eksport alt leiate üüriarve täisvaate, mida on võimalik ka välja trükkida.

Riketest teavitamine

Kui Sul on vaja abi väikeste rikete osas (katkised ukselukud, läbipõlenud pirnid, ummistused jne), logi e-Kyla süsteemi ja märgi probleem ABITAHVLISSE. Niimoodi jõuab Sinu informatsioon kõige kiiremini töömeesteni. Teatesse palume kirja panna ühiselamu aadressi, boksi või toa numbri ja probleemi kirjelduse. Kindlasti palume lisada, kas soovid kodus olla kui Üliõpilasküla hooldustehnik tuleb või tohib ta tuppa/boksi siseneda ka Sinu kohalolekuta.

NB! Informeerige ka oma boksikaaslasi hooldustehniku kutsumisest. Töömehed käivad kohal tööpäeviti kell 9.00-16.00.