Site logo

Covid-19 juhised Üliõpilasküla elanikele

Hoidmaks ennast ja teisi ootame kõigilt Üliõpilasküla elanikelt mõistvat suhtumist ja vastutustundlikku käitumist. Nakkuse vältimiseks tuleb eelkõige järgida Terviseameti juhiseid.

Üldised juhised

  • Pese tihti käsi. Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätiku puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
  • Väldi kontakti. Väldi kontakti inimestega, kes köhivad või aevastavad. Kui seisad haigusnähtudega inimesele liiga lähedal, võid ka ise haigestuda.
  • Väldi silmade, nina ja suu katsumist. 
  • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
  • Kui sul on palavik, köha ja hingamisraskused, otsi varakult abi. Jälgi oma tervist ja püsi kodus. Argipäevadel helista enda perearstile, nädalavahetusel perearsti nõuandeliinile 1220.
  • Kui vähegi võimalik, palume kontorisse mitte tulla ja teha päringud digitaalselt e-posti teel. 

Mida teha viiruse või selle kahtluse korral?

Ükskõik milliste haigusnähtudega tuleb püsida kodus ning võtta koheselt ühendust oma perearstiga. 

Kui oled saanud positiivse testi tulemuse, siis pead sellest viivitamatult Üliõpilasküla e-posti teel teavitama ning koheselt jääma eneseisolatsiooni ning boksist väljumine on keelatud. 

Elanikud, kes elavad nakatanuga ühes boksis, peavad samuti jääma eneseisolatsiooni.

Üliõpilasküla esindaja võtab Sinuga ühendust esimesel võimalusel.

Mida tähendab eneseisolatsioon?

  • COVID-19 kinnitatud haige peab püsima arsti otsusel eneseisolatsioonis, mille puhul kehtivad inimesele samad nõuded, mis Vabariigi Valitsuse korralduses nr 257 karantiini korral. Mõlema alusel võib isik eneseisolatsioonist lahkuda vaid erandjuhtudel (hädajuhtum, politsei korraldusel, haiglasse transport tervise halvenemisel vms)
  • COVID-19 kinnitatud haige lähikontaktne peab jääma eneseisolatsiooni, kuid inimene võib ajutiselt lahkuda oma viibiskohast, et hankida igapäevaseks toimetulekuks hädavajalikku ja kui muul viisil ei ole selle hankimine võimalik. Hädavajaliku all mõeldakse eelkõige toitu ja ravimeid. Sel juhul peab inimene võtma kasutusele kõik meetmed, et viiruse võimalikku levikut tõkestada, sh kasutama näomaski, kasutama kindaid või desinfitseerima käsi, hoidma distantsi teiste inimestega ning valima kodust lahkumiseks sellise kellaaja, kus on teiste inimestega kokkupuutumise võimalus väikseim.

Reeglid ja eeskirjad

Selleks, et üliõpilaselamus muretult elada oma õpinguteperioodi lõpuni, palun tutvu enne kohapakkumise aktsepteerimist ja lepingu allkirjastamist meie üürilepingu üldtingimustega ja sisekorraeeskirjaga. Lepingut allkirjastades annad Sa omapoolse nõusoleku meie reeglite ja eeskirjade järgimiseks.

Üliõpilaselamu tuba on seal elava isiku kodu ning seetõttu on oluline, et Sa sellega arvestad ning käitud teisi mitte häirivad moel. Sama kehtib ka Sinu külalistele.