Site logo

Iga IT süsteem vajab toimimiseks andmeid. Elektroonika muudab erinevad reaalse maailma nähtused, protsessid ja sündmused digikujul arusaadavateks andmeteks. Kommunikatsioonitehnoloogiate ülesandeks on need andmed kasutajale kättesaadavaks teha.

Elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate spetsialistid osakvad luua arukaid elektroonseid süsteeme ja nende komponente, tunnevad süsteemide ülesehituse põhimõtteid ja süsteemidevahelise kommunikatsiooni tehnikat.

Õppekaval on kaks peaeriala.

 • Elektroonika keskendub kaasaegsete elektroonikasüsteemide väljatöötamisele. Olulised erialaained on näiteks sardsüsteemid (ingl k embedded systems) ja raadiosageduslik elektroonika.

 • Kommunikatsioonitehnoloogiad põhinevad suuresti signaalitöötlusel, sellele lisanduvad telekommunikatsiooni teooria ning kaasaegsete fiiber- ja raadiovõrkude tehnoloogiad.

Õppetöö toimub inglise keeles. Tegemist on rahvusvahelise õppekavaga, millel õppimine on Eesti ja teiste Euroopa Liidu riikide kodanikele tasuta

Sisseastumine

Konkursi tingimused: kõrgharidus lähedases valdkonnas

Kandideerimise nõuded: motivatsioonikiri, CV, vestlus

Õppekohti: lävendipõhine vastuvõtt

Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv: 10

Künnis: õppekoht on garanteeritud, kui koondtulemus on vähemalt 5 punkti

Tulevik

Tuleviku nutikad tootmisprotsessid, tooted ja ärimudelid vajavad juba täna spetsialiste, kes suudaksid neid arendada ja tööle panna nii, et tulemus saavutatakse kiiresti ja võimalikult tõhusalt. Selleks tuleb luua terviklik süsteem, mille osad koguvad teavet ja vahetavad seda omavahel automaatselt ning suudavad muutustele iseseisvalt reageerida.

Elektroonika ja kommunikatsioonitehnoloogiate eriala lõpetanu leiab selliste süsteemide komponentide ja nendevaheliste sidevõrkude arendajana rakendust idufirmadest kuni suurettevõteteni välja.

Soovi korral võib jätkata õpinguid doktorantuuris nii Tallinna Tehnikaülikoolis kui välisülikoolides.

Edukad vilistlased

 • Veiko Sepp - Ericsson Hiina, CEO

 • Mart Min - Tallinna Tehnikaülikool, Thomas Johannes Seebecki elektroonikainstituut, professor, leiutaja

 • Toomas Rang - Tallinna Tehnikaülikool, Thomas Johannes Seebecki elektroonikainstituut, professor, direktor

 • Tiit Tammiste - Telia tehnoloogiadivisjon, direktor

 • Sergei Strik - Texas Instruments (USA), analoogelektroonika lahenduste juht

 • Arno Kolk - Eesti Elektroonikatööstuse Liit, tegevjuht

Miks õppida just TalTechis?

 • Infotehnoloogia teaduskonna teadus- ja õppelaborid paiknevad kaasaegsetes ruumides ning on varustatud tänapäevaste arvutite, tarkvara, mõõteaparatuuri ja seadmetega, mis pakuvad üliõpilastele suurepäraseid tingimusi nii õppimiseks kui ka teaduslikuks uurimistööks. Suuremal osal õppeainetest on paindlik e-õppe tugi, võimaldades aine materjalidele veebipõhist ligipääsu ja sageli ka aine sooritamist e-õppe vormis.

 • Kõikidele IT erialade tudengitele pakuvad juba õpingute ajal häid praktika- ja töökohti paljud ettevõtted nii Eestist kui välismaalt, võimaldades saada hindamatu praktilise erialase kogemuse juba õpingute ajal.

 • Vahetusüliõpilasena on Sul võimalus õppida paljudes välisülikoolides ERASMUSe jt rahvusvaheliste lepingute raames.

 • TalTech IT-teaduskonna mitmekesine õppekeskkond teeb ülikooliaja huvitavaks, annab hea IT- hariduse ja võimalused eneseteostuseks ning paneb aluse edukale karjäärile!

Küsi lisa

Vastuvõtu peaspetsialist

oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:


Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@taltech.ee

Programmijuht

oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:


Andres Eek
620 2160
andres.eek@taltech.ee