Site logo

Video nägemiseks nõustu palun küpsiste kasutamisega.

Kas sind huvitab tehnika ja meremehe elukutse? Sooviksid põhjalikult mõista, kuidas töötavad suured masinad, keerulised süsteemid ja seadmed? Kui tahad seilata maailmameredel ja teenida selle eest head palka, siis laevamehaanika on just sinu jaoks!

Sisseastumine

Konkursi tingimused:

  1. lõputunnistuse keskmine hinne
  2. vastuvõtuankeet ja vestlus (kaasa tervisetõend)

Lävend:

Õppekoha saamiseks nõutav tulemus: lõputunnistuse kõikide ainete keskmine hinne vähemalt 3,5 ning vestluse ja vastuvõtuankeedi tulemus vähemalt 5 punkti.

Eriala sisu

Laevamehaanika eriala õpe kestab neli aastat, millele lisandub üks aasta merepraktikat.

Õppekava esimesed kolm aastat on ühised kõigile õppesuundadele. Selle aja jooksul läbid kohustuslikud üldained ja tehnilised alusained, mis annavad baasteadmised edasiseks erialaõppeks.

Kolmandal õppeaastal läbid laevamotoristi koolituse koos kahekuulise laevamotoristi merepraktikaga. Kõik õppijad omandavad praktilised oskused teha lukksepa- ja keevitustöid, metallide lõiketöötlemist ja teisi laeval vajalikke töid. Kui koolitus edukalt läbitud, on sul õigus taotleda motoristi kutsetunnistust, millega võid juba edukalt tööturule minna.

Pärast kolmandat õppeaastat lähevad õppijad aastasele merepraktikale, mille suuna saavad valida ise: laevamehaanika või laeva elektrimehaanika. Kui aastajagu praktikat merel läbitud, ootab sind ees juba süvendatud erialaõpe vastavalt sinu valitud suunale.

  • Laevamehaanika suunal õpid käitama ning hooldama kõiki laevamehhanisme ja süsteeme, pea- ja abimasinaid. Tulevikus on sinu juhtida kümnetesse tuhandetesse kilovattidesse ulatuva võimsusega diiselmootorid, katelseadmed, arvukad abimehhanismid ning torustiku-, automaatjuhtimise-, alarmsignalisatsiooni- ja muud süsteemid. Kaubalaevadel on laevamehaanikute hoole all tavaliselt ka elektri-, elektroonika- ja külmutusseadmed ning –süsteemid. Kõik peab toimima nagu kellavärk!

  • Laeva elektrimehaanika suunal õpid hooldama ja töös hoidma laeva elektrijaama, elektrienergia jaotussüsteeme ning elektritarbijaid, samuti laevamehhanismide automaatjuhtimissüsteeme, laevasiseseid arvutivõrke, kommunikatsioonivahendeid, navigatsioonisüsteeme jpm. Laeva elektrimehaanikuid vajatakse suure elektrienergiatarbega laevadel, eeskätt reisi- ja kruiisilaevadel ning loomulikult laevadel, mis liiguvad elektrimootorite jõul.

Sellel õppekaval õppima asudes on võimalik saada tasemeõppes osalemise toetust. Rohkem infot toetuse kohta leiad Eesti Töötukassa kodulehelt.

Peamised õppeained

Laevade kõige tähtsamad jõuallikad on diiselmootorid. Aines õpid tundma diiselmootorite tööpõhimõtet, erinevate mootoritüüpide ehitust ja nende kasutamist.

Õpid selgeks elektrotehnika põhimõisted, -seadused ning rakendusviisid läbi praktiliste tegevuste.

Peale diiselmootorite on kõigis laevades väga palju mitmesuguseid abimehhanisme. Nendeks on pumbad, kompressorid, ventilaatorid, separaatorid, külmutus- ja kliimaseadmed jpm. Selle aine käigus õpid tundma kõigi nende mehhanismide tööpõhimõtteid, ehitust ja kasutamist.

TUTVU LAEVAMEHAANIKA ÕPPEKAVAGA

Miks õppida just TalTechis?

  • Me ei piirdu vaid teooriaga - suur osa õppest on kaetud laboratoorse töö ning praktikatega. Üliõpilaste kasutada on uued ja kõrgtehnoloogilised erialalaborid ning simulaatorid.

  • Mereakadeemial on uus avamerejaht Tuulelind, mida meie üliõpilased saavad oma õpingute raames kasutada – võimalik on võtta purjetamise teooria ja praktika õppeainet, võistelda suvistel regattidel ning seilata Tuulelinnuga erinevatele mereüritustele ja -päevadele. See annab sulle hea võimaluse oma meresõidualaseid teadmisi praktikas rakendada, arendada võitlusvaimu ja meeskonnatööd ning üleüldse nautida meremõnusid.

  • Mereakadeemia üliõpilasena oled täieõiguslik Tallinna Tehnikaülikooli üliõpilaskonna liige, kellele laienevad kõik TalTechi üliõpilaste õigused ja pakutavad teenused. Vähetähtis pole ka see, et laevamehaanika eriala üliõpilastele on tagatud tasuta toitlustus kolm korda päevas ja vormiriietus.

Kas sobib mulle?

Eriala sobib sulle, kui oled praktilise mõtlemisega, sulle meeldib tehnika ning tahad teada saada, kuidas asjad töötavad. Oled vastutustundlik, iseseisev ning õpihimuline.

Kindlasti käib meremehe elu juurde reisimine, erinevate kultuuride tundmaõppimine ning elukestev õpe. Osad tudengid on juba enne lõpudiplomi kättesaamist paar tiiru maailmale peale teinud. Enne merepraktikale minekut tuleb läbida ka tervisekontroll ning esitada tervisetõend (tervisekontrolli tegemise õigusega arstide nimekirja leiad pdf-dokumendina selle veebilehe lõpust).

Kui tahad Mereakadeemiast ja erialast rohkem teada, tule meile aastaringselt tudengivarjuks!

Tulevik


Kes saab sinust pärast lõpetamist?

Eriala lõpetanuna saad rahvusvaheliselt tunnustatud laevaohvitseri töödiplomi. Vastavalt spetsialiseerumisele võid töötada:

Vahimehaanikuna piiramatu võimsusega laevadel. Kogemuste lisandudes võid tõusta teiseks ja vanemmehaanikuks nii Eesti kui paljude teiste riikide lippude all sõitvatel laevadel. Maismaal leiad töökoha ka kaldaettevõtetes, tööstuses või energeetikas.

Laeva elektrimehaanikuna piiramatu võimsusega reisilaevadel või mitut tüüpi eriotstarbelistel laevadel, näiteks jäämurdjatel. Maismaal võid leida rakendust tööstuses ja ka energeetikasektoris, näiteks elektrijaamades.

Võimalused töötamiseks väljaspool Eestit

Kui kool edukalt lõpetatud, on sul vajalik ettevalmistus ja oskused teha erialast tööd kõikjal maailmas Arktikast Antarktikani.

Küsi lisa

Vastuvõtu peaspetsialist

oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:


620 3504
vastuvott@taltech.ee

Programmijuht

oskab vastata eriala sisu ja
karjäärivõimalusi puudutavatele küsimustele:

Taavi Tamm
613 5530
taavi.tamm@taltech.ee

Õppekonsultant

oskab vastata õppetööd puudutavatele küsimustele:


Marju Viil
marju.viil@taltech.ee