Site logo

Video nägemiseks nõustu palun küpsiste kasutamisega.

Maailma meredel sõidab korraga üle 100 000 laeva. Oled sa kunagi mõelnud, kuidas laeva merel navigeeritakse? Kuidas kapten teab, et valitud kursil pole vanu vrakke, madalikke või hoopis teravaid karisid? Veealune maailm tundub sulle põnev ja avastamisväärne?

Kui jah, siis Mereakadeemia veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise eriala on täpselt sinu jaoks!

Eriala sisu

Veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise erialal saad teadmisi veeteede projekteerimise ja märgistamise kohta. Õpid tegema hüdrograafilisi mõõdistusi ja teisi mereuuringuid. Samuti saab sulle selgeks merekaartide koostamine. 

Peamised õppeained

Annab sulle teadmised veeteede navigatsioonimärkidest ja ujuvmärgistuse süsteemist nii merel kui ka sisevetes ning nende paigaldamise meetoditest ja põhimõtetest. Aines käsitleme nii merealade kui ka sisevete valgusallikate, valgusoptiliste süsteemide tööpõhimõtteid. Tutvume raadiotehniliste, akustiliste ja elektromagneetiliste navigatsiooniseadmetega.

Õpid, kuidas kavandada ja projekteerida laevateesid. Lisaks saad teadmised, kuidas tuleb projekteerida navigatsioonimärgistust üldkasutataval veeteel, sadama akvatooriumis ning sisevetes.

Õpid, kuidas mõõdistada merepõhja ning avastada allveeobjekte. Aines käsitleme hüdrograafiliste tööde sisu ning hüdrograafiliste mõõdistuste teaosamise korda. Lisaks saad teadmised hüdrograafiliste mõõdistusseadmete ning muude hüdrograafiaga seotud teemade kohta.

TUTVU VEETEEDE HALDAMINE JA OHUTUSE KORRALDAMINE ÕPPEKAVAGA

 

Miks õppida just TalTechis?

  • TalTech Eesti Mereakadeemia on ainukene õppeasutus Eestis, mis pakub merendusalast rakenduskõrgharidusõpet. Meil õpetavad merendusvaldkonna eksperdid ja tippspetsialistid, kellel on lisaks põhjalikele teoreetilistele teadmistele ka pikaajaline praktiline töökogemus.

  • Mereakadeemial on uus avamerejaht Tuulelind, mida meie üliõpilased saavad oma õpingute raames kasutada – võimalik on võtta õppeainet „Purjetamise teooria ja praktika“, võistelda suvistel regattidel ning seilata Tuulelinnuga erinevatele mereüritustele ja -päevadele. See annab sulle hea võimaluse oma meresõidualaseid teadmisi praktikas rakendada, arendada võitlusvaimu ja meeskonnatööd ning üleüldse nautida meremõnusid.

  • Mereakadeemia üliõpilasena oled täieõiguslik Tallina Tehnikaülikooli üliõpilaskonna liige, kellele laienevad kõik TalTech üliõpilaste õigused ja pakutavad teenused. 

Kas sobib mulle?

Seda eriala õppides ei pea kartma, et töö muutub rutiinseks - pead alati olema valmis uuteks väljakutseteks ja reisimiseks. Kasuks tuleb hea keskendumisvõime, sest selles valdkonnas tuleb teha tööd metoodiliselt ja järjekindlalt. Oluline on võime analüüsida erinevaid andmeid kompleksselt, sest sageli tuleb arvesse võtta mitmeid näitajaid.

Kõige rohkem huvitab mind hüdrograafia. Minu praegune unistus on töötada uurimislaeval või siis kuskil off-shore firmas mereinstallatsioonide jaoks. Selle erialaga on nii palju erinevaid suundi, et ma õpin neid siiamaani veel tundma. On väga põnev. Tudeng Fred Kristian Liivamägi, loe intervjuud siit

Mind köitis võimalus õppida selgeks esiteks kindel amet. Gümnaasiumi lõpul tundub kõige hirmutavam asi minna õppida kolm aastat koolis ja siis ka mitte teada, kes mind lõpuks tööle võtab. Lisaks on mulle kogu elu meeldinud mõte Eestist ära kolimisest ja kindlasti muutus eriala minu jaoks atraktiivsemaks, kui lugesin, et just hüdrograafina on väga head võimalused saada tulevikus tööd välismaal suurte ja ambitsioonikate projektide juures, meie eriala lõpetanud ekspertidest on tööturul suur puudus ning palganumbrid head. Üks minu õppejõududest osales näiteks Dubai tehissaarte ehitamise projektis ja juba selle eduloo lugemine lõi mu silmad korralikult särama. Tudeng Laura Valk, loe intervjuud siit

Kui tahad Mereakadeemiast ja erialast rohkem teada, tule meile aastaringselt tudengivarjuks!

Tulevik

Kes saab sinust pärast lõpetamist?

Lõpetajana oled Rahvusvahelise Hüdrograafiaorganisatsiooni (IHO) standardile vastav kõrgharidusega spetsialist, kes aitab tagada meretranspordi ohutu liiklemise Eesti ja rahvusvahelistes vetes.

Oled oodatud tööle hüdrograafina, merekartograafina, laevateede projekteerijana, geoinformaatika spetsialistina, navigatsioonimärgistuste spetsialistina nii Eesti kui välismaa hüdrograafia, geodeesia ja rannikumere insenertehnika ettevõtetes. Samuti vajavad spetsialiste riiklikud institutsioonid nagu Veeteede Ameti või Maa-amet.

Lõpetajate erialaspetsiifilised teadmised ja oskused mängivad olulist rolli näiteks veealuste gaasijuhtmete (nt Nord Stream), tehissaarte (nt Dubai tehissaared), naftapuurtornide ja sadamate ehitamisel. Samamoodi allveeobjektide (nt vrakid, allveelaevad) ja maavarude (nt nafta, gaas) avastamisel ja kaardistamisel merel.

Veeteede haldamise ja ohutuse korraldamise eriala lõpetajad on inseneride "veealused silmad", kelleta ei saaks toimuda ükski eespool nimetatud töö!

Sisseastumine

Konkursi tingimused:

  1. lõputunnistuse keskmine hinne
  2. CV ja vestlus

Lävend:

Õppekoha saamiseks nõutav tulemus: lõputunnistuse kõikide ainete keskmine hinne vähemalt 3,5 ning vestluse ja CV tulemus vähemalt 5 punkti.

Küsi lisa

Vastuvõtu peaspetsialist

oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:


620 3504
vastuvott@taltech.eeTudeng

oskab ülikoolist ja erialast rääkida õpilase pilgu läbi:

Mari Kasemets
mari.kasemets@taltech.ee

 

Programmijuht

oskab vastata eriala sisu ja
karjäärivõimalusi puudutavatele küsimustele:


Inga Zaitseva-Pärnaste
inga.zaitseva@taltech.ee

 

 

Õppekonsultant

oskab vastata õppetööd puudutavatele küsimustele:


Kairi Remmel-Lilleberg
613 5508
kairi.remmel-lilleberg@taltech.ee