Site logo

TalTechis magistritasemel informaatika õppimine annab tarkvaraarenduse oskusega spetsialistile lisandväärtust ja lisateadmised kaasaegsetest tarkvaratehnoloogiatest ning oskused lahendada tarkvara abil keerukamaid ülesandeid. See on tarkvaraarenduse meistriklass!

Informaatika magistriõpe eeldab sisseastujalt IKT bakalaureusekraadi või sellele lähedase valdkonna haridust, programmeerimisoskust ning ka mõningast tarkvaraarenduse kogemust. Kuna osad loengud toimuvad inglise keeles, peaksid seda valdama heal tasemel.

Õppekavas on palju valikuvõimalusi enda harimiseks vajalikes ja huvitavates suundades. Õpingute käigus on võimalus kokku puutuda mitmete suure praktilise kogemusega ja teadusmaailmas tipptasemel olevate õppejõududega ning omandada teadmisi, mida on keeruline saada iseseisvalt. Õppekavas on kohustuslikke aineid minimaalselt ja meil ei ole rangelt paika pandud peaerialasid - tudeng saab valikainetest ise kokku panna oma soovidele vastava õppeprogrammi.

Lõpetanuna oskad analüüsida erinevate valdkondade praktilisi probleeme ja pakkuda välja innovatiivseid tehnoloogilisi lahendusi. Saadud analüütilised ja tehnilised oskused on heaks aluseks, et jätkata karjääri nii Eestis kui väljaspool tehniliselt nõudlikel töökohtadel IT-valdkonnas või doktorantuuris.

Tutvu informaatika õppekavaga

Sisseastumine

Konkursi tingimused: kõrgharidus info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialadel

Kandideerimise nõuded: kaalutud keskhinne vähemalt 3, lõputöö hinne vähemalt 3. Kui keskhinne või lõputöö hinne ei ole vähemalt 3, siis on võimalik taotleda vastuvõttu 3-aastasest erialasest töökogemusest õpitu abil, motivatsioonikirja, CV ja vestluse alusel.

Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv: 10

Künnis: õppekoht on garanteeritud, kui koondtulemus on vähemalt 6 punkti

Tulevik

Õppimise käigus ja eriti magistritöö tegemisel tutvud sügavamalt mitmete keerukate tehnoloogiatega vastavalt oma huvidele ning võid end nendes pärast lõpetamist spetsialistiks pidada.

Täna on Eestis ja välismaal suur IT-spetsialistide defitsiit. Eesti enda ja siin baseeruvad rahvusvaheliste firmade arendusosakonnad vajavad sadu uusi tarkvaraarendusega seotud spetsialiste aastas. Mitmed tarkvaraarendusega tegelevad firmad asuvad TalTechi lähedal ning on valmis juba sinu õpingute ajal pakkuma huvitavaid praktikakohti ja projekte. Nõnda võib uue huvitava töö leida just praktikakoha kaudu. Nii mõnigi vilistlane on aga suutnud oma uudsed ideed tarkvaratooteks luua ja alustanud ettevõtjakarjääri. Hea ja hästi tasustatud töökoha leidmisega selle eriala edukal lõpetajal igal juhul probleeme ei ole.

Miks õppida just TalTechis?

  • Infotehnoloogia teaduskonna teadus- ja õppelaborid paiknevad kaasaegsetes ruumides ning on varustatud tänapäevaste arvutite, tarkvara ja seadmetega, mis pakuvad üliõpilastele suurepäraseid tingimusi nii õppimiseks kui ka teaduslikuks uurimistööks.

  • Kõikidele IT erialade tudengitele pakuvad juba õpingute ajal häid praktika- ja töökohti paljud ettevõtted nii Eestist kui välismaalt, võimaldades saada hindamatu praktilise erialase kogemuse juba õpingute ajal.

  • Vahetusüliõpilasena on Sul võimalus õppida paljudes välisülikoolides ERASMUSe jt rahvusvaheliste lepingute raames.

  • TalTech IT-teaduskonna mitmekesine õppekeskkond teeb ülikooliaja huvitavaks, annab hea IT-hariduse ja võimalused eneseteostuseks ning paneb aluse edukale karjäärile!

Küsi lisa

Vastuvõtu peaspetsialist

oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:


Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@taltech.ee

Programmijuht

oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:


Juhan-Peep Ernits
620 2326
juhan.ernits@taltech.ee