Jüri Paju nimeline magistriõppe stipendium
Jüri Paju õppis TTÜ-s (tollane TPI) aastatel 1972-1976, lõpetades Majandusteaduskonna infotöötluse erialal. Omades juba paarikümne aasta pikkust kogemust töös programmeerijana asutas ta 1997. aastal firma Simple Concepts Eesti, mis töötas koostöös Rootsi spetsialistidega välja kontsernide finantsandmete konsolideerimise tarkvara OCRA. Jüri Paju oli selle esimeste versioonide puhul ainsaks programmeerijaks,. ühendades suurepäraselt oma teadmised majanduse ja matemaatika alalt. Firma laienes ja ühines suuremate rahvusvaheliste kontsernide CODA ja UNIT4-ga, kandes praegu nime UNIT4 Eesti. OCRA tarkvara (praeguse nimega UNIT4 FPM) on võitnud suure tunnustuse kogu maailmas ja eriti Skandinaavias. Jüri Paju oli selle juhtivaks süsteemiarhitektiks ja arendajaks kuni oma surmani 2010 aasta sügisel.
Jüri Paju nimeline magistriõppe stipendium (edaspidi stipendium) on loodud aitamaks kaasa üliõpilaste õppimismotivatsioonile. Stipendiumit annab välja UNIT4 Eesti OÜ. Stipendium on ette nähtud ühele Tallinna Tehnikaülikooli infotehnoloogia teaduskonna informaatika eriala magistriõppe edukale üliõpilasele.
Stipendiumi suurus on 2000 eurot ja see määratakse üheks aastaks.
Stipendiumi taotlemine ja määramine toimub avaliku konkursi korras. Konkurss kuulutatakse välja ajalehes Mente et Manu, TTÜ Arengufondi interneti koduleheküljel ja vähemalt ühes üleriigilise levikuga päevalehes.
Stipendiumile saab kandideerida magistriõppe üliõpilane, kes vastab järgnevatele eeldustele:
- hea õppeedukus;
- TTÜ-s immatrikuleeritud ja ei viibi taotluse esitamise hetkel akadeemilisel puhkusel;
- valmisolek teha koostööd UNIT4 Eesti OÜ-ga.
Stipendiumi taotlemiseks tuleb üliõpilasel esitada TTÜ Arengufondi juhatusele (digitaalselt allkirjastatud):
- motivatsioonikiri;
- curriculum vitae;
- õpingutulemuste väljavõte (dekanaadist, magistriõppe I kursuse üliõpilane esitab koopia bakalaureuseõppe diplomist ja hinnetelehest);
- essee;
- informaatikainstituudi esindaja soovitus, juhendava õppejõu soovitus.
Stipendium määratakse üheks õppeaastaks tingimusel, et taotleja esitab essee, mahus 2-4 A4 lehekülge, kus ta tutvustab oma plaanitava magistritöö uurimissuunda ning selle võimalikke kokkupuutepunkte mõnega alljärgnevatest valdkondadest:
- efektiivse konsolideerimis- ja andmetöötlustarkvara loomise algoritmid;
- veebi- ja mobiilitarkvara efektiivseks analüütiliseks andmetöötluseks;
- tarkvaraarenduse ning testimise metoodikad;
- finantsplaneerimise ning konsolideerimise meetodid.
Stipendiumi saajale võimaldatakse kirjutada magistritöö UNIT4 Eesti OÜ spetsialistide juhtimisel. Lisaks võimaldab UNIT4 Eesti OÜ stipendiumi saajal praktika sooritamist ning oma ideede praktilist realiseerimist ettevõttes.
Stipendium makstakse välja ühekordselt stipendiaadi poolt TTÜ Arengufondi juhatusele teatatud pangaarvele.
Võimalikud stipendiumi määramisega seotud probleemid lahendab stipendiumikomisjon, informeerides sellest TTÜ Arengufondi nõukogu.