Site logo

Video nägemiseks nõustu palun küpsiste kasutamisega.

Sul on lennukaid ideid ja tehnilist taipu? Sulle pakub huvi, kuidas luuakse uusi tooteid ning tehnoloogilisi lahendus? Oled täitsa ise mõne roboti kokku pannud? Kui nii, siis loe edasi, mida tootearenduse ja robootika erialal õpetatakse ning miks just see valdkond on ühe suurema tulevikuperspektiiviga inseneriala!

Sisseastumine

Konkursi tingimused:

Riigieksamid:

  1. lai matemaatika / enne 2014 sooritatud matemaatika riigieksam / TalTechi matemaatikakatse
  2. eesti keel / eesti keele kirjand või eesti keel teise keelena

Lävend:

Õppekoha saamiseks nõutav tulemus: kahe riigieksami summa vähemalt 100 punkti, matemaatika eksami tulemus vähemalt 50 punkti ning eesti keele oma vähemalt 45 punkti.

Eriala sisu

Kolmeaastane õpe annab sulle tugeva ning laiapõhjalise tootearenduse ja robootika inseneri ettevalmistuse, kellel on oskused, teadmised ja hoiakud lähtuvalt digitaalse tööstuse ja integreeritud tootearenduse mudelist.

Esimesel aastal keskendutakse mehaanikale, elektroonikale, programmeerimisele, loodusteadustele ja toote modelleerimisele. Olulisemad oskused, mille kaasa saad, on projekteerimistarkvara CAD kasutamine, küberelektrooniliste süsteemide koostamine ja programmeerimine. Teisel aastal õpid süvendatult kaasaegseid materjale, automatiseerimist ja mehaanika põhitõdesid. Kolmandal aastal saad ise valida peaeriala, milleks on tootearendus ja tootmistehnika või robootika (sh tehisintellekt).

  • Sul on priviligeeritud võimalus osaleda paljudes praktilistes projektides, mis arendavad sinu meeskonnatöö ja projektijuhtimise oskusi ning pakuvad erialaseid kogemusi. Selleks on sinu käsutuses ka põnevad laborid nagu autotehnika, pulbermetallurgia, mikrokontrollerite ja robootikalabor ning 3D-printerite ja 3D-skanneritega varustatud kiirprototüüpimislabor.

Peale tehnika ja tehnoloogia erialaainete kuuluvad õppekavasse ka ettevõtlusega seotud ained, mis tulevad kasuks oma firma rajamisel.

Kõik eelnev loob sulle tugeva baasi, et jätkata õpinguid kaheaastases magistriõppes. Seal saad spetsialiseeruda mehhatroonikale, tootearendusele, robootikale, tootmistehnikale või transporditehnikale, aga ka laevaehitusele, mille õpe toimub Soomes Aalto ülikoolis.

Tutvu tootearenduse ja robootika õppekavaga!

Miks õppida just TalTechis?

  1. Juba õppe ajal saad lahendada praktilisi tootearendusprobleeme ja genereerida uusi mõtteid innovatsioonikeskuses Mektory. Nii Mektory kui teadus- ja ärilinnak Tehnopol aitavad sind kokku viia ka ettevõtjatega ning sulle oluliste tulevikupartneritega.

  2. Ühtlasi on sul võimalus kaasa lüüa mitmetes põnevates klubides ja projektides. Näiteks tudengivormel – meie tudengid ehitasid vinge vormeliauto, mis jõudis maailma parimate hulka. TTÜ Robotiklubi ridades saad aga võistelda maailmatasemel robotiehitajatega. Meie uusima projekti, Eesti esimese isejuhtiva auto Iseauto meeskond ootab just sind, et osaleksid tipptehnoloogia arendamises. Inspireerivaid projekte on veelgi: MilRem Robotics robotid, UKU robot, FlowbikeTippiv toolAirmaserInseintudengirobotid

Kas sobib mulle?

Kui sulle meeldib nuputada, millistest osadest asjad koosnevad, kuidas need töötavad ja sul on mõtteid, kuidas midagi paremini teha saaks, on sul hea eeldus tootearenduse ja robootika erialal läbi lüüa.

Huvi tundmine reaalainete vastu on hea, kuid see pole kõige olulisem. Veel tähtsam on loomingulisus ja võime harjumuspärastest raamidest väljapoole mõelda. Samuti on oluline osata töötada meeskonnas – parimad ideed sünnivad koostöös.

Vastupidiselt stereotüüpsele arvamusele sobib see eriala suurepäraselt ka tüdrukutele, kes on uute asjade leiutamises kõvad tegijad. Tüdrukuid on sellel erialal iga aastaga järjest rohkem.

Tulevik

Täna pole ilmselt ühtegi valdkonda, kus inimene ei kasutaks robotite abi ning nende rakendamine kasvab lähitulevikus plahvatuslikult. Lisaks tööstus- ja teenindussektorile tegutsevad robotid meditsiinis, hariduses, lendavad kosmosesse ja lahutavad meie meelt. Seetõttu on ilmselge, et suureneb ka vajadus nii robootika kui ka tootearenduse inseneride järele. Mõlema ala potentsiaalne tööturg on väga suur ning insenerid on hinnatud töötajad üle maailma alates Silicon Valley’st kuni ABB ja Ericssonini välja. Paljud lõpetajad on ka ise alustanud ettevõtlusega ja loonud oma oma start-up’e.

 

Edukad vilistlased

Hardy Meibaum, kes lõi inseneride suhtlusplatvormi GrabCad. Hardy on oma ettevõtte edulugu kommenteerinud järgmiselt: "Ilma Tallinna Tehnikaülikooli hariduseta poleks sündinud GrabCADi ja sajad tuhanded insenerid kulutaksid tunde ebaefektiivsete ülesannete peale, mis ei loo väärtust lõpptoodetele."

Küsi lisa

Vastuvõtu peaspetsialist

oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:


620 3504
vastuvott@taltech.ee

Programmijuht

oskab vastata eriala sisu ja
karjäärivõimalusi puudutavatele küsimustele:

 

Raivo Sell
620 3268
raivo.sell@taltech.ee

Õppekonsultant

oskab vastata õppetööd puudutavatele küsimustele:

 

Jana-Ines Saidla
620 3533; 511 6541
jana.saidla@taltech.ee