Site logo

Kas sul on tulnud ette olukordi, kus hoiad käes mõnda kasutajavaenulikult tehtud asjakest ning juurdled, kui palju paremini oleks võinud seda toodet konstrueerida? Samuti tead, et tööstuse tulevik on automatiseerimine ning soov selles innovatsioonis kaasa lüüa paneb sul silmad särama?

Kui jah, siis ootame sind edasi õppima tootearenduse ja tootmistehnika magistrikavale. Läbid järgmised olulised erialaained, mis loovad sulle tugeva vundamendi: optimeerimismeetodid, X- keskne projekteerimine, tootmistehnoloogiad, tootmise planeerimine ja juhtimine, raalintegreeritud tootmine, materjalitehnika, kvaliteedijuhtimine, mehhatroonikasüsteemid, tööstusautomaatika ja elektriajamid.

Peaerialasid on kaks, mõlemal saab õppida nii statsionaarses kui kaugõppes: tootearendus ning tootmistehnika ja robootika.

Ole valmis osasid õppeaineid läbima inglise keeles.

Õppekava partnerülikoolid, kuhu saab minna vahetusõpingutele:

 • Polytechnic University of Catalonia, Hispaania

 • University of Oulu, Soome

 • Tuscia University, Itaalia

Sisseastumine

Konkursi tingimused: kõrgharidus lähedasel erialal

Kandideerimise nõuded: test

Võimalik maksimaalne konkursi punktide arv: 10

Künnis: õppekoht on garanteeritud, kui testi tulemus on vähemalt 5 punkti

Peaerialad

Saad teadmised toote- ja tootmisseadmete projekteerimisest, samuti projektijuhtimisest. Õpid, kuidas konstrueerida toode nii, et see oleks uudne, mõistlikult valmistatav, tarbijale atraktiivne ja keskkonnasõbralik. Toote konstruktsiooni õpid disainima erinevate arvutustehnikate ja tarkvaradega.

Õpid toodete valmistamise tehnikatest, seadmetest, materjalidest ja tehnoloogiatest, lisaks info- ja kommunikatsioonivahendeist ning tootmise korraldamisest ja majandamisest. Õpid tundma erinevate tehniliste süsteemide nagu robotid, manipulaatorid, autod, tööpingid jms ehitust ja muidugi nende otstarbekat kasutamist. Oluline rõhk on automatiseerimise õppimisel.

 • Tootmistehnika erialal saad spetsialiseeruda materjalitehnikale.

 • Õppekava sobib ka mehhatroonika bakalaureuseõppe lõpetajatele õpingute jätkamiseks.

Pane tähele! Lisaks on võimalik spetsialiseeruda laevaehituse peaerialale. Laevaehituse magistriõpe toimub Tallinna Tehnikaülikooli ja Aalto Ülikooli vahel sõlmitud lepingu kohaselt Soomes Aalto Ülikoolis inglise keeles. Vastavalt Aalto Ülikooli tavale tuleb laevaehituse erialale sisseastumisavaldus esitada ja sisseastumistest teha juba jaanuaris.

Tulevik

Lõpetajad leiavad tööd tootearendajatena, projekteerijatena, tootmisjuhtidena, ekspertidena, firmajuhtidena. Tööd jagub kõikides majandusharudes, sest kes ei vajaks süsteemselt mõtlevaid spetsialiste, kes on võimelised looma uudseid tooteid ja rakendama uusi tehnoloogiaid ning arvutipõhiseid süsteeme.

Edukad vilistlased

 • Tiit Vähi - Silmeti juht ja endine peaminister

 • Väino Kaldoja - Silberauto juht

 • Rein Küttner - akadeemik ja emeriitprofessor

 • Hando Sutter - Eesti Energia juhatuse esimees

 • Hardy Meibaum - GrabCadi looja

Miks õppida just TalTechis?

 • Õppetöö algab valdavalt kell 16.00, mis annab võimaluse õppida töötamise kõrvalt.

 • TalTechis on inseneriõppeks parim materiaaltehniline baas - meil on uued kõrgtehnoloogilised teaduslaborid ja auditooriumid. Samuti toimub osa õppetööst MEKTORYs, kus on selleks töökojad ja muu infrastruktuur.

 • Õppekava annab laiapõhjalise mehaanikainseneri kvalifikatsiooni.

Küsi lisa

Vastuvõtu peaspetsialist

oskab vastata vastuvõtutingimusi puudutavatele küsimustele:


Anne Urbla
620 3530
anne.urbla@taltech.ee

Programmijuht

oskab vastata õppekava sisu puudutavatele küsimustele ning annab nõu, kui tuled teiselt erialalt:


Martin Eerme
620 3270
martin.eerme@taltech.ee

Õppekonsultant

oskab vastata õppetööd puudutavatele küsimustele:


Jana-Ines Saidla
620 3533
jana.saidla@taltech.ee