Site logo

Harrastad aktiivset eluviisi? Januned Euroopas reisimise järele? Soovid saada uusi tutvusi? AEGEE ehk Euroopa tudengite foorum on üleeuroopaline tudengiorganisatsioon millel on kokku ligikaudu 13 000 liiget kahesajast ülikoolilinnast ja neljakümnest riigist.

Igal aastal toimub üle Euroopa rohkem kui sada rahvusvahelist üritust, enamus neist meelelahutuslikud, kuid igaüks oma kindla temaatikaga. Üritustel osalevad eri rahvustest üliõpilased ja hiljutised vilistlased, olenevalt üritusest 15 - 900 inimest. Võimalus leida endale tuttavaid, sõpru ja tulevasi koostööpartnereid. Lisaks meelelahutamisele saab osa võtta ka rahvusvahelistest projektidest, -töögruppidest, talvekoolidest ja muudest koolitustest.

Kohalikul tasandil toimuvad vähemalt korra kuus liikmete üritused: workshopid, mängu- ja jutuõhtud, pubirallid, aktiivsed-, sportlikud- ja õpetlikud ettevõtmised ning paljud muud põnevat. Tegevust meil jätkub ja aktiivsed inimesed on alati teretulnud.

Uuri lisa: 

E-mail: info@aegee-tallinn.ee 
Koduleht: www.aegee-tallinn.ee 
Facebook: www.facebook.com/AegeeTallinn

MTÜ AIESEC Eesti on osa maailma suurimast noortepoolt juhitud organisatsioonist. Meie eesmärk on arendada noori liidreid läbi organisatsiooni sisese töö, vabatahtliku õpilasvahetuste kui ka professionaalsete praktikavahetuste organiseerimisega ja seda kõike 126 erineva riigiga koostöös. Vabatahtlike ja praktikavahtuste eesmärgiks on pakkuda tudengitele oma õpitu rakendamiseks praktilist väljundit ning seeläbi arendada eneseteadlike maailmakodanike.

Uuri lisa: 

e-mail: ttu@aiesec.net 
Koduleht: www.aiesec.ee
Facebook: www.facebook.com/aiesectut
Instagram: www.instagram.com/aiesectut

Rikastades õppetegevust, korraldame üritusi ja ehitame autosid. Lähendame TalTechi tudengeid ja autosporti. Korraldame veel autondusüritusi (TTÜ Talveralli, suvisemad sõidud). Ehitamise valdkonnas on praegu prioriteet ehitada TalTechi Tudengibussi, seejärel võtame ette ralliauto ehitamise. Sellega pakume tudengitele võimalust rikastada õppetööd praktilise tegevusega. Vajadusel müüme tudengile autojupi soodsalt. Uuri lisa meie kodulehelt!

Mida BEST kui tudengiorganisatsioon endast täpsemalt kujutab ja kes meie, need sinistes, taevavärvi pusades BESTikad oleme ning miks me seda teeme? 

Vastus võiks olla sama lihtne kui otsetõlge inglisekeelest – “parimad”, kuid kiidukuked me ei ole. Tegelikult on BEST-Estonia (Board of European Students of Technology) näol tegemist rahvusvahelise organisatsiooni ühe täpikesega ülejäänud 95 tehnikaülikoolist, tervelt 32 riigist. 

Toetudes meie visioonile võimendatud mitmekesisus ning rahvusvahelisusele on meil mitmeid väljundeid avastamaks erinevaid riike üle kogu Euroopa kultuuriruumi, tutvuda ja teha koostööd erinevate erialatudengitega ning saada endale peale unustamatute kogemuste nii sõprussuhteid kogu eluks kui ka täiel rinnal enesearendamise võimalusi. 

BESTikal on võimalik reisida ka vaesele tudengile taskukohaste hindadega ning seeläbi saada ka koolitusprogramme, mida pakume ka kohalikul tasandil. Tegutseda saab mitmes vallas – nii müügivaldkonnas, avalike suhete, disaini ning turunduse vallas kui ka IT-valdkonnas. Võimalused ei piirdu aga ainult eeltooduga – väljundeid enesearenguks on veelgi! 

Kas tundub liiga hea, et tõsi olla? Meie kontoriuks Tudengimaja III korrusel on Sulle alati avatud!

Uuri lisa: 

e-mail: kontakt@best.ee 
koduleht: www.best.ee
Facebook: www.facebook.com/BEST.Estonia 
Instagram: www.instagram.com/best_estonia

ESN TalTech International Clubi eesmärgiks on rahvusvaheliste tudengite integreerimine kohaliku eluviisiga ja muuta nende siinolek võimalikult meeldivaks ja meeldejäävaks. Kõik see on saavutatav IC liikmete ja tuutoritega. Me oleme aktiivsed, rõõmsad ja abivalmid vabatahtlikud, kes on valmis aitama rahvusvahelisi üliõpilasi kõiges: tutvustades campust ja TTÜ õppesüsteemi, ent kõige olulisem - näidates kuidas käib elu Eestis. Meie liikmed on mitmetest rahvustest ning organisatsioonisisene suhtlemine on inglisekeelne. ESN on väga suur rahvusvaheline organisatsioon, mis pakub oma liikmetele palju arenguvõimalusi, nii isiklikul kui karjäärialasel tasemel.

Me korraldame iga semestri jooksul mitmeid üritusi igat tüüpi tudengitele. Meie peamine sihtgrupp on TalTechi välistudengid, kuid alati ootame ka kohalikke uudistajaid. Meie traditsioonilised ja ühtlasi kõige populaarsemad üritused on International Dinner ning reisid Lapimaale ja Peterburisse. Lisaks nendele korraldame me mitmeid reise, võistlusi, mänge ja asutuste külastusi. Tule liitu meiega!

Uuri lisa:

e-mail: esn.tut.tallinn@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/esnttuic

Tule liitu ainulaadse tööstustehnika- ja juhtimise eriala ning antud valdkonnast huvitatud tudengitele mõeldud rahvusvahelise tudengiorganisatsiooniga ESTIEM LG Tallinn (European Students of Industrial Engineering and Management)!

Tule liikmeks:

  • leia uusi sõpru nii kaaslogistikute seast kui ka Euroopast
  • osale erinevates projektides ning neid juhtida
  • reisi odavalt teistesse Euroopa riikidesse
     

ESTIEM on üleeuroopaline IEM (Industrial Engineering and Management) tudengite võrgustik, kuhu kuuluvad 81 ülikooli üle terve Euroopa.

Estiem LG Tallinn
Estiem LG Tallinn

Kirjuta meile: board.tallinn@estiem.org 
Uuri lisa: koduleht | Facebook | Instagram

GreenTech Club on 2016. aastal loodud värske tudengiorganisatsioon, mille üheks eesmärgiks on ühendada kõikidelt võimalikelt erialadelt sarnase huviga tudengeid.

Klubi tegeleb säästlikke eluviise ja rohetehnoloogiaid tutvustavate ürituste korraldamisega, liikmeskonna pideva harimise ning energia- ja ressursitõhusate muudatusettepanekute koostamisega akadeemilisele publikule. Samuti oleme juba koostöös mitmete teiste organisatsioonidega väljaspool TTÜ-d ja Eestit, suurendades selle võrra oma kõlapinda.

GreenTech Club on ka koht, kuhu võid tulla rääkima oma rohetehnoloogiaga seotud äriplaanist – meie liikmeskond on väga varieeruv ning toetame igati uute start-uppide loomist.

Tegemist on rahvusvahelise organisatsiooniga ning peamiselt suhtleme inglise keeles.

Uuri lisa:

e-mail: greentechclub@tipikas.ee


Facebook: www.facebook.com/TUTGreenTechClub

“Green technology development is the largest economic opportunity of the 21st century.”  (John Doerr).
GreenTech Club

 

Formula Student on peamiselt tehnikateaduste tudengitele suunatud tootearendusvõistlus. Võistluse idee on pärit Ameerika Ühendriikidest, kus ülikoolide meeskonnad Formula SAE egiidi all üksteisest juba pea kolm aastakümmet mõõtu on võtnud.

Tootearendusvõistlus Formula Student kujutab endast väikese üheistmelise vormelauto projekteerimist, ehitamist ja hiljem auto tutvustamist, sellega erinevate katsete läbimist ning võidusõitmist ringrajal. Projektis osalemine annab tudengile reaalse kogemuse auto projekteerimises ja valmistamises ning tutvustab noorele insenerile autotööstuse majanduslikku poolt.

Uuri lisa: 

e-mail: info@formulastudent.ee 
koduleht: www.formulastudent.ee
Facebook: www.facebook.com/FSTeamTallinn 
Instagram: www.instagram.com/fsteamtallinn 

 

Tudengivormeli meeskonna grupipilt

 

Tudengivormeli logo
Tudengivormel

 

MTÜ Õigus Juuratudengid, more familiarly known as Õigus, is the student association ofTallinn Law School. It was founded in the fall 2013 to act as a trustee for its members in the faculty of law and to offer study, social and cultural services for its members.

Õigus operates under Tallinn University of Technology collaborating with student unions and other student organizations, as well as with the business partners. Outside Estonia, the cooperation is carried out with other law associations from various countries. Õigus is also actively looking for new cooperation opportunities. 

Õigus wants to actively help students of Tallinn Law School in study matters as well as other everyday challenges. If you have a problem, feel free to turn to us and we will do our best to support and guide you in the difficulties of rough student life. Together we can make our student years unforgettable!

Mäering on 2000. aasta suvel taasasustatud  tudengite organisatsioon, mille eelkäijaks oli 1947. aasta kevadel loodud mäetudengite ühendus. Uuri lisa meie kodulehelt!

Mäeringi logo

TalTech Filmiklubi ühendab filmindushuvilisi tipikaid. Meie juures saad õppida videoproduktsiooni alates planeerimisest kuni operaatoritöö ning monteerimiseni. Eelnev kogemus pole vajalik, videoprojektides osaledes õpid võttekoha seadmist, kaamerate käsitlemist, filmitud materjali järeltöötlemist ja palju muud. Filmiklubil on aastate jooksul soetatud kaasaegne tehnikapark (videokaamerad, valgus, monteerimisarvutid, helitehnika). Tahad õppida filmikunsti - liitu Filmiklubiga!

Uuri lisa:
info@filmiklubi.ee
Koduleht: www.filmiklubi.ee
Facebook: https://facebook.com/taltechfilmiklubi

TalTEch filmiklubi logo

Kultuuriklubi pakub tudengitele raske õppetöö vahelduseks pöörast meelelahutust ja huvitavaid kogemusi. Kui oled huvitatud tudengivaimu ülevalhoidmisest, liitu kultuuriklubiga! Tule ja saa unustamatu tedengielu kogemus, palju häid sõpru, projektide korraldamise, meeskonnatöö ja palju muid kogemusi!

Uuri lisa: 

e-mail: kontakt@kultuuriklubi.ee 
koduleht: kultuuriklubi.ee 
Facebook: www.facebook.com/ttukultuuriklubi 
Instagram: www.instagram.com/ttukultuuriklubi 

Kultuuriklubi logo

T-Teater tuli kokku ennevanasti, miljoneid aastaid tagasi, siis kui dinosaurused ja moskiitod veel maailma valitsesid. Umbes aasta 2001 detsembris sai kokku Tallinna Tehnikaülikoolis kamp noori inimesi, kellest kasvas välja omapärane ja ainulaadne elu-teater. Neid ühendab ainult üks: neil kõigil on teatri Pisik veres. T-Teater ammutab võõraid elukogemusi aegadest ja ühiskondadest, mida nad kaugelt kaikaga puutunudki pole, kuid et tegelikult mõista kõike mida nad teevad, peaks seda nägema, ning mitte ainult proovis, vaid ka argielus. 

Uuri ka lisa meie Facebookist ja kodulehelt, huvi korral kirjuta meile info@tteater.ee.

T-Teater logo

 

Kas sulle pakuks huvi rattasõit koos teiste tudengitega? Soovid külastada paiku nii Tallinna ümbruses kui mujal Eestis, kuhu igaüks ei satu? Mõlgub äkki mõttes mingi huvitav rattaga seotud üritus, aga puudu on osavõtjatest või julgusest seda omal käel ette võtta? Või soovid lihtsalt osaleda kogenud tegijate poolt pisidetailideni paika lihvitud rattaüritustel, kus kõik olmemured on korraldajate poolt ära lahendatud ja sinu osaks jääb vaid kõike pakutavat nautida? Hooaja jooksul ehk aprillist novembrini toimub meie erinevate eestvedajate käe all kokku ligi 50 ülikooliperet ühendavat rattaüritust, seega ole sa tudeng, vilistlane, TTÜ töötaja või lihtsalt huviline – Tipikate Rattamatkaklubil on sulle pakkuda nii mõndagi!

Uuri lisa:

Sündmustega kursis olemiseks liitu uudiskirjaga.

Tipikate rattamatkaklubi logo

Robotiklubi koondab ligi 40 aktiivset tudengit ning kokku üle 250 robootikahuvilise. Klubi viib läbi arvukaid koolitusi õpilaste, tudengite ja juhendajate seas, osaleb mitmetel robotivõistlustel, kust on toonud auhinnatud kohti, tegutseb mitme arendusprojekti kallal, omab tihedaid sidemeid Baltimaade robotiehitajatega ning teiste Eesti robotiklubidega. Klubis on võimalus arendada ennast nii erialaliselt kui panna proovile enda organiseerimisoskus.

Uuri lisa: 

e-mail: robotiklubi@robotiklubi.ee 
koduleht: www.robotiklubi.ee 
Facebook: www.facebook.com/TTYRobotiklubi

 

Robotiklubi logo

Fotoklubi ühendab fotograafiahuvilisi tudengeid erinevatelt erialadelt. Meie juures saad kajastada üliõpilaselu sündmuseidilmutada mustvalget filmi, avaldada oma fotosid näitustel, saada osa harivatest koolitustest, katsetada strobismi ning arendada oma stuudiofotooskusi, avastada eestimaad jpm. Peale selle on siin vahva ja huumorilembene seltskond, kust võib leida sõpru kogu eluks!

Fotoklubis tegutsemiseks ei pea Sa minema poodi fotoaparaati ostma ega hakkama pärast kodus selle juhendit lugema. Selle asemel saad kasutada meie tehnikat ning küsida nõu igasugu fototeemadel.

Uuri lisa: 

E-mail: ttyfotoklubi@tipikas.ee 
Koduleht: fotoklubi.tipikas.ee 
Facebook: www.facebook.com/fotoklubi 
 

TTÜ fotoklubi logo

 

Lapikud on Tehnikaülikooli tarkvaraarendusklubi, mis ühendab endisi ja praegusi IT huvilisi TalTechi üliõpilasi. Nende põhieesmärgiks on TalTechi IT tudengite erialase lisandväärtuse loomine. Lapikud kaasavad tudengeid huvitavatesse IT projektidesse ning annavad võimaluse reaalselt oma käega midagi ära teha. Lisaks pakuvad Lapikud oma Helpdesk teenusega tudengitele soodsa hinnaga arvutiabi.

Uuri lisa: 

Tarkvaraarenduse klubi Lapikud logo

Turundusklubi soovib tudengitele pakkuda praktilist kogemust ning uusi teadmisi turundusvaldkonnas. Turundusklubi liikmeid kirjeldab kirg turunduse vastu ning soov omandada uusi oskusi. Meie meeskonnaga liitudes oled sammu võrra lähemal potentsiaalsele tööandjale!

Turundusklubis ootavad sind rõõmsameelsed tudengid, kellel on soov panustada TTÜ tudengiellu ja enesearengusse. Korraldame turunduskoolitusi, mida viivad läbi tuntud Eesti turundajad ning pakume liikmetele põnevaid võimalusi vaba aja veetmiseks ning teadmiste omandamiseks. Turundajana oled alati kursis uute trendidega ning tunned kaasaegseid turundusmeetodeid.

Uuri lisa:
Facebiook
Instagram
e-mail: turundusklubi@tipikas.ee

 

TalTechi Turundusklubi logo

Väitlusklubi peamine tegevusala on TalTechi üliõpilaste analüüsi, kriitilise mõtlemise, esinemise ja selge eneseväljenduse oskuse arendamine. Väideldes arendame oma mõttetööd: õpime kiiresti seoseid looma, olemasolevaid teadmisi sünteesima, kõnekunsti ja retoorikat arendama ning silmaringi laiendama. Kõikidel klubi liikmetel on võimalik õpitud oskusi siseriiklikel ja rahvusvahelistel väitlusturniiridel proovile panna. 

Lisaks põhitegevusele – väitlemisele – on Väitlusklubil ka mitmeid kõrvaltegevusi. TalTechi Väitlusklubi osaleb aktiivselt tudengielu korraldamisel. Meie juures saab soovi korral hea kogemuse rahvusvahelise turniiri korraldamises (2017.aastal toimus EUDC2017 – Euroopa meistrivõistlused väitluses, mida TalTechi Väitlusklubi korraldas, iga aastaselt korraldame ka Eesti meistrivõistlusi väitluses). 

Väitlusklubis saab regulaarselt väitlemas ja kohtunikuks käia nii eesti, inglise kui ka vene keeles. Väitlusklubi ootab kõiki, kes vähegi soovivad enda esinemisoskust arendada või probleemide üle vaielda.

Uuri lisa: 

E-mail: vaitlus@tipikas.ee 
Facebook: www.facebook.com/TTUDebate 
Instagram: www.instagram.com/ttudebate

 

Väitlusklubi logo