Site logo

Instituudist

Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut asutati 1992. aastal ning Nurkse instituudi nime kanname alates 2013. aastast. Nurkse instituut on ainus koht Eestis, mis pakub riigivalitsemise ja riigijuhtimise alast haridust nii BA, MA kui PHD tasemel.

Facebook

Ragnar Nurkse Instituudi Facebook

NurkseMore

Twitter

Ragnar Nurkse Instituudi Twitter

nutitelefonidMore

Halduskultuur

Ragnar Nurkse insituudi väljaantud halduskultuuri ja digitaalse valitsemise ajakiri.

HalduskultuurMore

P2P Lab

The P2P Lab is an interdisciplinary research collective focused on the commons.

P2P LabMore

DigiGovLab

Digital Governance Lab is an open-ended platform and initiative by the Ragnar Nurkse Department of Innovation and Governance to develop public governance models and frameworks for the Digital Age.

DigiGovLabMore

Working papers

Working papers

mbaMore

Nurkse instituudi ideedepank

Ragnar Nurkse instituudi blogi

Nurkse

Nurkse teadlaste lood

Ragnar Nurkse instituudi teadlaste lood

Andmepõhine otsustamine ilma sotsiaalteadlasteta automatiseerib ebavõrdsuse

Teie aktiivsusmonitori logid, teie e-maksuamet, teie nutitelefoni kasutamise tulemusel tekitatud andmed, teie tegevused sotsiaalmeedias – kõik on kokku andmed, mis võimaldavad joonistada teist pildi, kuid kas tahaksite, et pelgalt nende andmete põhjal tehtaks teie elu ja tervist mõjutavaid otsuseid?

Anu MassoMore

Professor: maailm vajab kapitalismi kõrvale uut sorti majandusmudelit

Jagamismajandusest ja ühisomandist peab saama inimkonna tuleviku huvides suurkorporatsioonide lüpsilehma asemel ühiskonna tuluallikas, leiab Euroopa Teadusnõukogu 1,1 miljoni euro suuruse grandi toel jaanuarist tulevikutööd uurima hakkav Vasilis Kostakis, Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse instituudi professor.

Vasilis KostakisMore

Doktoritöö: Eesti peab kaevama Helsingisse digitaalse tunneli

Eesti peaks elu mugavamaks muutvate digilahenduste väljatöötamisel mõtlema juba eos sellele, kuidas juurutada neid välismaal. Selle kõrval tuleb teha standardite ühtlustamiseks kihutustööd aga ka poliitilisel tasandil, selgub ühisteenuste võimalikkust Helsingi ja Tallinna näitel uurinud Ralf-Martin Soe doktoritööst.

SBG Ralf-Martin SoeMore

Loading...

Loading...