Site logo

Tutvustus

Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut rahvusvaheliselt tunnustatud interdistsiplinaarne teaduskeskus, mille õppe-, teadus- ja innovatsioonitegevused katavad järgmisi uurimisvaldkondi:

•    valitsemise ja riigijuhtimise mudelid ja praktikad globaalses võrdluses;
•    e-valitsemine ja ühiskondade digitaalne transformatsioon: digiajastu avalikud teenused, andmestumine, riigi ja kodanike suhted ja koosloome, targad linnad ja digitaalsed avalikud teenused ning piiride-ülene koostöö;
•    partnertehnoloogiad (P2P), nende valitsemine ning uued innovatsiooni- ja tootmismudelid;
•    fiskaalne valitsemise ja fiskaalbürokraatiad;
•    teadus-, arendus- ja innovatsioonipoliitika ning üleminek kestlikele majandusmudelitele;
•    teaduse ja tehnoloogia filosoofia ning eetika.

Meie õppe ja teadustegevus panustab ÜRO kestliku arengu eesmärkide saavutamisse ning Eesti ja Euroopa Liidu ees seisvate suurte ühiskondlike väljakutsete lahendamisse.

•    NURKSE instituut kuulub Shanghai Rankingu alusel maailma 150 parima avaliku halduse uurimise ja õpetamisega tegeleva institutsiooni hulka;
•    NURKSE instituudi õppekavad omavad lisaks Eesti kõrg- ja kutsehariduse kvaliteediagentuuri (EKKA) akrediteeringutele ka European Assocation of Public Administration Accreditation (EAPAA) akrediteeringuid;
•    NURKSE instituudis töötab 4 Eesti riikliku teaduspreemia laureaati sotsiaalteaduste valdkonna: Prof. Wolfgang Drechsler, Prof. Rainer Kattel, Prof. ja akadeemik Tiina Randma-Liiv, Prof. Ringa Raudla.

Kandideeri järeldoktorantuuri

Meie välislingid

Jälgi meid sotsiaalmeedias ja vaata meie muid tegemisi

Facebook

Ragnar Nurkse Instituudi Facebook

Nurkse logoMore

Twitter

Ragnar Nurkse Instituudi Twitter

nutitelefonidMore

Halduskultuur

Ragnar Nurkse instituudi poolt publitseeritud teadusajakiri, mis avaldab eelretsenseeritud teadusartikleid avaliku halduse ja digitaalse valitsemise valdkonnas.

HalduskultuurMore

Prof. Vasilis Kostakise P2P Lab

P2P Lab on interdistsiplinaarne uurimisrühm, mis keskendub jagamismajandusele ja ühisomandile.

nurkse p2p labMore

DigiGovLab

Digital Governance Lab is an open-ended platform and initiative by the Ragnar Nurkse Department of Innovation and Governance to develop public governance models and frameworks for the Digital Age.

DigiGovLabMore

Working papers

Vahemikus 2006-2018 ilmunud mõttepaberite seeria

nurkse tg logoMore

Nurkse teadlaste lood

Ragnar Nurkse instituudi teadlaste lood

Prof. Anu Masso: Andmepõhine otsustamine ilma sotsiaalteadlasteta automatiseerib ebavõrdsuse

Teie aktiivsusmonitori logid, teie e-maksuamet, teie nutitelefoni kasutamise tulemusel tekitatud andmed, teie tegevused sotsiaalmeedias – kõik on kokku andmed, mis võimaldavad joonistada teist pildi, kuid kas tahaksite, et pelgalt nende andmete põhjal tehtaks teie elu ja tervist mõjutavaid otsuseid?

Anu MassoMore

Prof. Vasilis Kostakis: maailm vajab kapitalismi kõrvale uut sorti majandusmudelit

Jagamismajandusest ja ühisomandist peab saama inimkonna tuleviku huvides suurkorporatsioonide lüpsilehma asemel ühiskonna tuluallikas, leiab Euroopa Teadusnõukogu 1,1 miljoni euro suuruse grandi toel jaanuarist tulevikutööd uurima hakkav Vasilis Kostakis, Tallinna Tehnikaülikooli Ragnar Nurkse instituudi professor.

Vasilis KostakisMore

Doktoritöö: Eesti peab kaevama Helsingisse digitaalse tunneli

Eesti peaks elu mugavamaks muutvate digilahenduste väljatöötamisel mõtlema juba eos sellele, kuidas juurutada neid välismaal. Selle kõrval tuleb teha standardite ühtlustamiseks kihutustööd aga ka poliitilisel tasandil, selgub ühisteenuste võimalikkust Helsingi ja Tallinna näitel uurinud Ralf-Martin Soe doktoritööst.

SBG Ralf-Martin SoeMore

Loading...

Loading...